Раніше в одній з наших статей ми познайомили Вас з таким будівельним матеріалом, як геотекстиль, розповіли, з чого його виготовляють, які види геотекстилю бувають і якими властивостями він володіє. А сьогодні ми хочемо поговорити про те, де використовують геотекстиль і як правильно вибрати геотекстиль для тієї чи іншої задачі.
ДЛЯ ЧОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ГЕОТЕКСТИЛЬ?
Нетканий геотекстиль спочатку розроблявся для використання в дорожньому будівництві, але в даний час його область застосування значно розширилася. Термоскріплений і голкопробивний геотекстиль стали використовувати в цивільному та промисловому будівництві, при зведенні гідротехнічних споруд і навіть в ландшафтному дизайні для благоустрою території.
Широке застосування геотекстилю обумовлено його технологією виробництва, високими експлуатаційними властивостями, простотою монтажу та доступною ціною.
► Геотекстиль для ландшафтних робіт
Термоскріплений геотекстиль часто використовують в ландшафтному дизайні для облаштування еко парковки на дачі, створення квіткових клумб та альпінарію, спорудження фонтанів, мощення садових доріжок з тротуарної плитки, бруківки або натурального каменю.
Ландшафтний геотекстиль для доріжок, покладений під тротуарну плитку, завдяки своїй високій щільності та нетканій структурі, є відмінним фільтром і має високу пропускну здатність. Вода, що потрапляє на тротуарну плитку під час дощу або в результаті танення снігу, вільно проходить між елементами покриття садової доріжки, а нетканий геотекстиль фільтрує її, запобігаючи вимиванню піску в дренажний шар і виникненню внаслідок цього ям, пробоїн та інших деформацій доріжок. Крім цього, садовий геотекстиль запобігає проростанню бур'янів і розростанню коренів дерев. А це означає, що навіть через роки садова доріжка не втратить свій гарний первинний вигляд.
► Геотекстиль для ставка
Геотекстиль при облаштуванні штучних водойм і зміцненні прибережних зон застосовують в якості розділяючого, фільтруючого, захисного і армуючого шару. Геотекстиль для ставка запобігає пошкодженню гідроізоляції та перешкоджає утворенню водної ерозії укосів в разі зниження рівня води у водосховищах або каналах.
► Геотекстиль в дорожньому будівництві
Геотекстиль здатний витримувати значні навантаження і володіє високою стійкістю до механічних пошкоджень, за рахунок чого його застосовують для будівництва автомобільних, під'їзних, тимчасових та лісовозних доріг, трамвайних та залізничних шляхів.
Геотекстиль для дороги вирішує декілька завдань одночасно. Дорожній геотекстиль підвищує пружність основи на етапі будівництва, зменшує витрату насипного матеріалу, розділяє шари матеріалів (наприклад, щебінь, пісок, грунт), не даючи їм змішуватися, і рівномірно розподіляє вагу автотранспорту, що рухається по дорозі. Все це дозволяє зберегти товщину засипки у первісному вигляді, запобігти швидкому зношенню, повному або частковому пошкодженню асфальтного покриття автодоріг.
► Геотекстиль для мостів і тунелів
Нетканий термічно скріплений геотекстиль при будівництві тунелів використовують для ефективного дренажу і утворення захисного шару між твердими породами грунту та ізоляційним покриттям з метою уникнення тріщин та інших ушкоджень конструкції, які можуть бути викликані шорсткою поверхнею бетону або крупнофракційним заповнювачем.
► Геотекстиль для трубопроводів
Будівельний геотекстиль застосовують при укладанні магістральних трубопроводів у грунт на заболоченій місцевості з метою влаштування конструкцій баластування. Геосинтетичне полотно захищає газо- і нафтопроводи від механічних пошкоджень, корозії та забруднення. Таким чином, трубопровід надовго зберігає цілісність ізоляційного шару, а грунт, засипаний у трубопровідну систему, захищений від розмивів.
► Геотекстиль в цивільному та промисловому будівництві
Геотекстиль для фундаменту став чудовою альтернативою ін'єкційній гідроізоляції. Геополотно забезпечує надійний захист фундаменту і стін підвалу від вологи (грунтових вод), яка може стати причиною підтоплення підвальних та цокольних приміщень. Геотекстиль відмінно розділяє насипні пласти і запобігає їх поступовому замулюванню, підвищує якість щебеневих шарів та дозволяє підсилити дренаж. А також нетканий геотекстиль для фундаменту рівномірно сприймає та розподіляє навантаження, які чинять споруди на грунтову основу. В результаті стрічковий фундамент, при спорудженні якого використовувався нетканий геотекстиль, стає більш стабільним, стійким та надійним.
Нетканий геотекстиль в будівництві також затребуваний при зміцненні схилів та укосів, облаштуванні плоского даху (мембранної покрівлі) і «зеленої покрівлі», створенні промислової підлоги, будівництві та нарощуванні дамб золовідвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів, будівництві хвилеломів та інших берегозахисних споруд.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ ГЕОТЕКСТИЛЬ?
Як Ви вже зрозуміли з вище викладеного, геотекстиль використовується в будь-якій області будівництва. Але перш ніж купити геотекстиль, Ви повинні знати, який геотекстиль слід використовувати для дренажу, який для фундаменту, а який для вимощення.
Правильно підібраний геотекстиль у кілька разів підвищить надійність будівельної конструкції, збільшить терміни між ремонтно-обслуговуючими роботами та продовжить термін експлуатації в цілому.
При виборі геотекстилю необхідно відштовхуватися від того, яке завдання він повинен виконати. Адже саме від призначення залежить, який вид геотекстилю, яка щільність та розміри полотна підійдуть Вам найкраще.
Геотекстиль щільністю 100-150 г/м2 використовується в дренажних системах в якості фільтраційного матеріалу, для створення газонів та декоративних водойм, садових доріжок. Нетканий геотекстиль 200-300 г/м2 можна використовувати для тротуарів, штучних водойм, дренажних каналів. Геотекстиль 350-450 г/м2 підійде для будівництва стоянок і доріг легкових автомобілів. Геополотно щільністю 400-500 г/м2 може застосовуватись для будівництва стоянок та доріг, що пропускають вантажний транспорт. Геотекстиль 350-600-ї щільності підійде для будівництва високо завантажених залізничних доріг, автошляхів і злітно-посадочних смуг аеропортів місцевого значення.
Якщо Ви не впевнені, що зможете самостійно визначити, який геотекстиль Вам потрібен, зателефонуйте нам за номером, зазначеному на сайті. Наші фахівці підкажуть, який різновид геотекстилю – голкопробивний або термоскріплений, дренажний або садовий – підійде у Вашому випадку, а також проконсультують з усіх питань експлуатації обраного геоматеріалу.
ДЕ КУПИТИ ГЕОТЕКСТИЛЬ В УКРАЇНІ?
Скориставшись послугами компанії Буд-Інтех, Ви зможете недорого купити геотекстиль в Вінниці. В нашому асортименті представлений голкопробивний геотекстиль Tipptex BS (Тіптекс БС) від виробника Bonar (Угорщина) і термоскріплений геотекстиль Typar SF (Тайпар СФ) від виробника DuPont (Люксембург).
Ми напряму співпрацюємо з заводом виробника, що дає нам можливість встановлювати доступні ціни на геотекстиль в регіоні. Продаж геотекстилю здійснюється гуртом і в роздріб. У нас Ви можете замовити геотекстиль в рулонах або на метраж.
Щоб купити геотекстиль Typar SF або Tipptex BS в компанії Буд-Інтех, Вам необхідно оформити онлайн заявку в інтернет магазині bud-inteh.com або замовити зворотний дзвінок на нашому сайті і придбати марки геотекстилю, що Вас цікавлять, прямо зараз.
Придбаний у нас нетканий геотекстиль Typar SF Ви можете забрати самостійно зі складу Буд-Інтех в м. Вінниця. Якщо Ви проживаєте не в Вінниці, Ви можете замовити геотекстиль Tipptex BS з доставкою в Київ, Житомир, Рівне, Чернігів, Суми, Черкаси, Тернопіль, Луцьк, Хмельницький, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, Одесу, Запоріжжя, Полтаву, Миколаїв, Кривий Ріг, Харків або будь-який інший населений пункт.
Звертайтеся! У нас найвигідніша ціна та оперативна поставка будівельних матеріалів на об'єкт!