Одним із інноваційних будівельних матеріалів є геотекстиль. З'явився він на українському ринку порівняно недавно, проте завдяки своїм унікальним властивостям став надзвичайно затребуваним при будівництві цивільних, комерційних та промислових об'єктів.

 

Давайте ж з Вами розберемося, що собою являє геотекстиль, які властивості зробили його популярним будматеріалом і для яких саме цілей він застосовується.

 

ЩО ТАКЕ ГЕОТЕКСТИЛЬ? ВИДИ ГЕОТЕКСТИЛЮ

 

Геотекстиль – це геосинтетичний матеріал, який являє собою тонке, однорідне, неткане полотно з безперервних волокон поліестеру (РЕТ) або поліпропілену (РР). Щільність полотна може становити 90, 110, 136, 145, 190, 200, 300 г/м2 і більше.

 

Залежно від способу виробництва, нетканий геотекстиль буває двох видів:

  • термоскріпленний (термооброблений);
  • голкопробивний.


[Фото]

 

Голкопробивний геотекстиль складається з полімерних волокон, скріплених голкопробивним способом і термічно зміцнених каландруванням (прокатування матеріалу між двома нагрітими валиками). Така технологія дозволяє геотекстилю пропускати воду як уздовж, так і поперек, при цьому частки грунту не проходять через пори полотна і не забивають його. Такі властивості дозволяють використовувати голкопробивний геотекстиль в ландшафтному дизайні, будівництві доріг і дренажних системах.

 

Термоскріплений геотекстиль виготовляється механічним способом, при цьому його волокна з'єднуються за допомогою термічної обробки. Волокна зварюються одне з одним в місцях перетину, за рахунок чого термоскріплений геотекстиль є міцнішим за інші види нетканих геополотен. Термічно скріплений нетканий геотекстиль найчастіше застосовується для зміцнення фундаменту, гідроізоляції даху, трубопроводу, дороги та поліпшення водовідведення в системах дренажу.

 

Геотекстиль відрізняється високою міцністю на розрив, стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, перепадів температур, хімічних речовин. Він не схильний до гниття, дії грибків та плісняви, гризунів і комах, пошкодженню корінням дерев, а також не дозволяє проростати бур'янам.

Термофіксований голкопробивний геотекстиль Ediltex NT 300 2х100 м

9200.00 грн.

Будівельний геотекстиль Ediltex NT 300 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою щільне однорідне полотно товщиною 1,6 мм, виготовлене з поліефірних волокон голкопробивним методом з подальшою термофіксацією. Термофіксований голко...

Геотекстиль голкопробивний Tipptex BS 9 5 м (на метраж)

40.41 грн.

Tipptex BS 9 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою нетканий геотекстиль, виготовлений з поліпропіленових волокон за допомогою преса з голками, механічно скріплений і термічно зміцнений каландруванням (прокатування матеріалу між дв...

Геотекстиль термоскріплений Typar SF 27 1,5 м (на метраж)

42.66 грн.

Typar SF 27 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою термічно скріплений нетканий геотекстиль, виготовлений з безперервних поліпропіленових волокон за унікальною технологією, запатентованою концерном DuPont (Люксембург).   ...

Геотекстиль голкопробивний Tipptex BS 12 5 м (на метраж)

49.39 грн.

Tipptex BS 12 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою нетканий геотекстиль, виготовлений з поліпропіленових волокон за допомогою преса з голками, механічно скріплений і термічно зміцнений каландруванням (прокатування матеріалу між д...

Геотекстиль термоскріплений Typar SF 27 5,2 м

44361.20 грн.

Typar SF 27 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою термічно скріплений нетканий геотекстиль, виготовлений з безперервних поліпропіленових волокон за унікальною технологією, запатентованою концерном DuPont (Люксембург).   ...

Геотекстиль голкопробивний Tipptex BS 16 5 м (на метраж)

67.35 грн.

Tipptex BS 16 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою нетканий геотекстиль, виготовлений з поліпропіленових волокон за допомогою преса з голками, механічно скріплений і термічно зміцнений каландруванням (прокатування матеріалу ...

Геотекстиль термоскріплений Typar SF 32 5,2 м (на метраж)

49.39 грн.

Typar SF 32 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою термічно скріплений нетканий геотекстиль, виготовлений з безперервних поліпропіленових волокон за унікальною технологією, запатентованою концерном DuPont (Люксембург). &nbs...

Геотекстиль голкопробивний Tipptex BS 25 5 м (на метраж)

94.29 грн.

Tipptex BS 25 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою нетканий геотекстиль, виготовлений з поліпропіленових волокон за допомогою преса з голками, механічно скріплений і термічно зміцнений каландруванням (прокатування матеріалу ...

Геотекстиль термоскріплений Typar SF 40 5,2 м (на метраж)

71.84 грн.

Typar SF 40 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою термічно скріплений нетканий геотекстиль, виготовлений з безперервних поліпропіленових волокон за унікальною технологією, запатентованою концерном DuPont (Люксембург). &nbs...

Геотекстиль термоскріплений Typar SF 56 5,2 м (на метраж)

89.80 грн.

Typar SF 56 – це геосинтетичний матеріал, який являє собою термічно скріплений нетканий геотекстиль, виготовлений з безперервних поліпропіленових волокон за унікальною технологією, запатентованою концерном DuPont (Люксембург). &nbs...

Показано з 1 по 10 із 10 (всього 1 сторінок)

 

ФУНКЦІЇ ГЕОТЕКСТИЛЮ

 

Високі експлуатаційні властивості та особлива технологія виробництва дозволяють геотекстилю якісно виконувати всі свої функції.

 

Армування. Геотекстиль підвищує міцність будівельної конструкції за рахунок правильного розподілу навантажень, що виникають від власної ваги або від транспортних засобів. Таким чином, вдається домогтися жорсткості насипу, стійкості схилів, підвищення несучої здатності основи або ж зниження нерівномірної усадки, в залежності від того, в якому конкретному випадку застосовується геотекстиль в якості армуючого шару.

 

Розподіл та захист. Геотекстиль використовують як роздільник між шаром грунту і шаром різнофракційних сипучих матеріалів для запобігання їх змішування. А також нетканий геотекстиль застосовують для захисту від ерозії грунту і збереження цілісності гідроізоляційних, плівкових та інших прошарків в грунті.

 

Фільтрація. Геотекстиль застосовують для запобігання вимивання частинок грунту, що може бути обумовлено впливом хвиль, плином або тиском води, яка проникає з водоносних шарів. Нетканий геотекстиль також використовують, щоб уникнути засмічень, замулювання традиційних дренажів і як альтернативу багатошаровим мінеральним фільтрам.

 

Дренаж. Геотекстиль сприяє більш швидкому відведенню води уздовж полотна по заданій траєкторії, що дає можливість підвищити ефективність та продовжити термін служби дренажних шарів. Крім того, застосування геотекстилю в якості дренажу підвищує щільність та цілісність грунту з високою вологістю і дозволяє уникнути капілярного підвищення рівня вод.

 

ЗАСТОСУВАННЯ ГЕОТЕКСТИЛЮ

 

Геотекстиль в ландшафтному дизайні

 

Ландшафтний геотекстиль найчастіше використовують при облаштуванні садових доріжок з тротуарної плитки або бруківки. Геополотно укладають безпосередньо на щебінь або замість традиційної бетонної стяжки. Унікальні властивості геотекстилю, про які ми писали вище, дозволяють запобігти просіданню грунту, піску та гравію, що, в свою чергу, дозволить не допустити утворення провалів, горбків та інших нерівностей. Використання геотекстилю під тротуарну плитку в конструкції садових доріжок не допустить змішування дренажного шару і рівномірно розподілить навантаження на всю площу доріжки.

 

Варто також відзначити, що садовий геотекстиль є відмінним фільтром і має високу пропускну здатність. Під час дощу вода, потрапляючи на тротуарну плитку, вільно проходить між елементами покриття садової доріжки, а нетканий геотекстиль фільтрує її, запобігаючи вимивання піску в дренажний шар і виникнення в результаті цього деформації садової доріжки.

 

Геотекстиль ефективно захищає від бур'янів, оскільки геополотно не дозволяє розростатися корінню рослин. А це означає, що навіть через роки садова доріжка не втратить свій первісний вигляд.

 

Геотекстиль для трубопроводів

 

Будівельний геотекстиль часто застосовують при укладанні систем трубопроводів у грунт з метою влаштування конструкцій баластування. Таким чином, трубопровід надовго зберігає цілісність ізоляційного шару, а грунт, засипаний у трубопровідну систему, захищений від розмивів. Особливо доцільне використання геотекстилю при укладанні трубопроводів у нестійкі грунти.

 

Геотекстиль в дорожньому будівництві

 

Найчастіше нетканий геотекстиль використовують при будівництві доріг різного призначення: автомагістралей, під'їзної, тимчасової і лісовозної дороги, залізничних і трамвайних шляхів, злітно-посадкових смуг аеродромів.

 

Дорожній геотекстиль підвищує пружність основи на етапі будівництва, дозволяючи надалі уникнути змішування щебеню з основоюб або вдавлення щебеневої насипу в м'який грунт, зберігаючи товщину засипки в первісному вигляді.

 

Геотекстиль для ставка і фонтанів

 

При облаштуванні штучних водойм геотекстиль застосовують як захисний шар синтетичних ізоляційних екранів. Геоматеріал запобігає пошкодженню гідроізоляції та перешкоджає утворенню водної ерозії укосів в разі зниження рівня води у водосховищах або каналах.

 

Геотекстиль для будівництва мостів і тунелів

 

При будівництві тунелів геотекстиль застосовують для утворення захисного і дренажного шарів між твердими породами грунту та ізоляційним покриттям. Геотекстиль також служить захистом для ізоляційного покриття від пошкоджень, які можуть бути викликані шорсткою поверхнею бетону або крупнофракційним заповнювачем. Крім того, геосинтетичний матеріал використовується для відведення зливових та грунтових вод у дренажну систему.

 

Нетканий геотекстиль також затребуваний при зміцненні схилів та укосів, спорудженні фундаменту будівлі, облаштуванні плоскої покрівлі (експлуатована, інверсійна, «зелена покрівля»), створенні промислової підлоги, будівництві та нарощуванні дамб золовідвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів, будівництві хвилеломів та інших берегозахисних споруд. Який геотекстиль краще підходить під ту чи іншу задачу, наведено в таблиці:

 

Область застосування

Голкопробивний геотекстиль

Голкопробивний термофіксований геотекстиль

Термоскріплений геотекстиль

Дорожне будівництво

Майже не використовується.

Активно використовується. Перевагу слід віддавати геотекстилю щільністю від 250 г/м2.

Використовується щільний і міцний нетканий геотекстиль, щільністю 136 г/м2 і більше. Це може бути, наприклад, геотекстиль Tyapar SF 40.

Фундаменти будівель та споруд

Майже не використовується.

Використовується, але щільність полотна повинна бути не менше 300 г/м2.

Ідеально підходить нетканий геотекстиль 136-ї щільності і вище (наприклад, Tyapar SF 40, Tyapar SF 56).

Плоскі покрівлі, в тому числі експлуатовані

Використовується, але бажано використовувати термооброблений голкопробивний геотекстиль, так як він має більш високу міцність.

Ідеально підходить, але слід звертати увагу на товщину розділового шару і міцність.

Підходить, але застосувати голкопробивний геотекстиль для даного завдання буде дешевше, ніж купити термоскріплений геотекстиль для покрівлі.

Пішохідні доріжки, під'їзні алеї

Підходить, але несуча здатність замала. Рекомендуємо використовувати термооброблений голкопробивний або термоскріплений геотекстиль.

Ідеально підходить.

Добре підходить термоскріплений геотекстиль невеликої щільності, як, наприклад, Tyapar SF 27.

Армування схилів, насипів та дамб

Не проходить по стійкості на розрив і розтягнення.

Використовується в комбінації з протиерозійними матами.

Ідеально підходить. Можна використовувати спільно з георешіткою та протиерозійними матами.

Дренаж м'який, як додатковий прошарок навколо дренажних труб

Добре підходить в разі, якщо відсутнє велике навантаження і тиск.

Ідеально підходить.

Обмежено підходить, так як має більш низьку водопроникність.

Системи стоку, фільтрація і дренаж

Добре підходить в разі, якщо відсутнє велике навантаження і тиск.

Ідеально підходить.

Обмежено підходить, так як має більш низьку водопроникність.

Басейни і резервуари

Не підходить через низьку міцність полотна.

Обмежено підходить – потрібно перевіряти показники міцності.

Ідеально підходить, але потрібно дивитися характеристики.

Обмеження росту рослин, мульчування

Ідеально підходить під засипку зверху щебенем або піском.

Підходить, коли потрібна ще й міцність.

Підходить, але агроволокно і агротканина для мульчування обійдеться дешевше, ніж геотекстиль від бур'янів.

 

Полотна геотекстилю випускаються великої ширини і поставляються в рулонах намотуванням від 100 метрів, завдяки чому є можливість підібрати оптимальний варіант під певне завдання.

 

ДЕ КУПИТИ ГЕОТЕКСТИЛЬ НЕДОРОГО В УКРАЇНІ?

 

Компанія Буд-Інтех пропонує Вам голкопробивний геотекстиль Tipptex BS (Тіптекс БС) від виробника Bonar (Угорщина) і термоскріплений геотекстиль Typar SF (Тайпар СФ) від виробника DuPont (Люксембург), який відмінно зарекомендував себе на різних об'єктах.

 

             

 

Вартість геотекстилю залежить від ширини полотна, довжини рулону, типу матеріалу та інших факторів. Ціна за кв.м геотекстилю відрізняється для різних виробників. З актуальними цінами та асортиментом Ви можете ознайомитись на нашому сайті bud-inteh.com.

 

Щоб недорого купити геотекстиль термоскріплений або голкопробивний в Вінниці, Вам достатньо оформити онлайн заявку в нашому інтернет магазині або зателефонувати нам за номером, зазначеному в контактах. Ми напряму співпрацюємо з заводом виробника. Це дає нам можливість встановлювати доступні ціни на геотекстиль в регіоні. Продаж геотекстилю здійснюється гуртом і в роздріб. Ми «відпускаємо» геотекстиль в рулонах, а також ріжемо на метраж.

 

Придбаний у нас нетканий геотекстиль Typar SF Ви можете забрати самостійно зі складу Буд-Інтех в м. Вінниця. Якщо Ви проживаєте не в Вінниці, Ви можете замовити геотекстиль Tipptex BS з доставкою по Україні: Київ, Житомир, Рівне, Чернігів, Суми, Черкаси, Тернопіль, Луцьк, Хмельницький, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, Одесу, Запоріжжя, Полтаву, Миколаїв, Кривий Ріг, Харків або будь-який інший населений пункт.

 

Звертайтеся! Ми поставимо геосинтетичні матеріали на Ваш об'єкт у найкоротші терміни!

Спасибо мы Вам перезвоним в ближайшее время!

Введите ваши контакты