Раціональне використання кожного сантиметра житлового простору завжди було в пріоритеті під час ремонту. Якщо є можливість задіяти той чи інший куточок – це розумне рішення. Особливо, якщо такий куточок – велике і просторе горище. Єдине чого йому може не вистачати – це світло, адже навряд чи в першу чергу будуть піклуватися саме про достатнє освітлення горищного приміщення. Але рішення є і ім'я йому – мансардні вікна.
ЩО ТАКЕ МАНСАРДНІ ВІКНА?
Мансардне вікно – це вікно особливої конструкції, призначене для розміщення в покрівельному покритті будинку. Такі вікна повинні бути досить міцними, щоб витримати вагу снігових покривів на даху, встояти під впливом дощової вологи і в той же час пропускати достатню кількість сонячного світла.
На перший погляд може здатися, що звичайні і мансардні вікна – це одне і теж, але це не зовсім так. Як уже згадувалося раніше, мансардні вікна повинні витримувати досить велику вагу, на відміну від звичайних, тому вони мають особливу конструкцію. До того ж, правильно підібрати потрібно не тільки вікна, а й їх розташування. Не варто забувати і про правильну установку – це допоможе уникнути проблем з експлуатацією вікна в майбутньому.
ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ МАНСАРДНИХ ВІКОН?
На сьогоднішній день існують різні види мансардних вікон, все для того, щоб можна було підібрати свій для кожного замовника або проектувальника. Класифікувати мансардні вікна можна за матеріалом, з якого виконаний каркас рами, і за конструктивними особливостями.
Мансардне вікно складається з цілого набору складових, які, в результаті, і формують конструкцію, здатну витримати вагу снігу та потужних дощових потоків. Віконна рама – головна складова всієї конструкції, і виконана вона з клеєного бруса дерева хвойних порід (переважно, сосни). Далі – склопакет. Цей елемент може бути одно- або двокамерним. Однак, двокамерні склопакети більше підійдуть для жителів особливо холодних регіонів. Вони доповнюються спеціальним утепленням, щоб зберегти тепло в будинку. Однокамерні конструкції легші, але, не зважаючи на це, мають показники заощадження тепла нітрохи не гірші за своїх подвійних конкурентів. Простір в такому склопакеті заповнений спеціальним інертним газом – аргоном. Він абсолютно безпечний для людини, але в той же час надійно протистоїть холоду.
Поворотна стулка оснащена гумовими ущільнювачами, завдяки яким волога не потрапить в будинок і не зашкодить конструкції самого вікна. Осьова підвіска не вимагає додаткового догляду за поворотними шарнірами. Конструкція дозволяє зручно прокручувати стулку, що чудово допомагає, наприклад, під час миття вікон.
Спеціальні оклади для збереження тепла та захисту від води перешкоджають будь-якому пошкодження герметичності конструкції. Також до мансардних вікон можна підібрати різноманітні за кольорами штори або жалюзі.
Серед матеріалів, з яких виконані вікна, лідирує дерево – екологічна, але в той же час міцна складова. Хоча є варіанти вікон з пластика або алюмінію.
За конструктивними особливостями мансардні вікна можна поділити на такі типи:
- надставки – це додаткові елементи, які, як правило, розміщені над основним вікном;
- балконні вікна спільно з мансардним вікном створюють додаткове скління переднього або бокового простору, яке передбачає вихід назовні, як на балкон;
- світловий тунель – вид мансардного вікна, коли встановлюється спеціальний світловідбиваючий тунель (труба) і проводиться в кімнату, де необхідне природне освітлення;
- карнизні вікна встановлюються вертикально під мансардними вікнами при наявності високого пристінку під дахом;
- додатковий віконний елемент, який розміщується під основним вікном, встановлюється за принципом надставки в тому випадку, якщо простору стіни для розміщення карнизного вікна недостатньо, але природне освітлення все ж необхідне.
Ще одна класифікація мансардних вікон – за способом відкривання. Залежно від розташування віконної рами, слід підібрати і відповідний спосіб відкривання:
- з центральною віссю повороту стулки – такі мансардні вікна користуються особливою популярністю, в основному, через те, що завдяки такій осі вікно можна прокручувати в обидві сторони, а також дуже зручно мити;
- з піднятою віссю повороту – цей вид мансардних вікон встановлюються ближче до верхньої межі вікна і має досить естетичний вигляд після відкриття;
- з комбінованою віссю повороту (верхня і центральна) – комбінація з цих двох осей дозволяє зручно доглядати за вікном і дає можливість відкривати до кута 45 градусів;
- з бічною віссю повороту – такі вікна ще називають «мансардні люки»;
- з нижньою віссю повороту – цей варіант найчастіше використовується для балконних вікон, через що відкриваються вперед.
Фото – Види мансардних вікон: 1) з піднятою віссю, 2) з комбінованою віссю, 3) з центральною віссю, 4) з нижньою віссю (вікно-балкон), 5) з бічною віссю
При виборі вікна варто відштовхуючись від того, на якій висоті і в якій частині будівлі воно буде розміщуватися, адже головне, щоб крім достатньої кількості природного світла воно також зручно відкривалося.
У разі занадто великої висоти стін, коли до вікна фізично неможливо дотягнутися або ж просто з естетичних міркувань або дизайнерської задумки, слід вибирати мансардні вікна з автоматичним відкриттям, тобто, які відкриваються за допомогою пульта дистанційного керування (ДУ).
Мансардні вікна з дистанційним управлінням можна обладнати спеціальними датчиками дощу, які дозволять автоматично закривати вікна при попаданні на них перших дощових крапель.
ВСТАНОВЛЕННЯ МАНСАРДНИХ ВІКОН
Мансардне вікно відрізняється від звичайного, тому його не можна встановлювати на монтажну піну, як це робиться з вертикальними вікнами. Самостійно тут не розібратися, тому краще відразу звернутися до професіоналів, які правильно змонтують мансардні вікна так, щоб волога або інші зовнішні фактори не пошкодили структуру вікна. Для цього передбачені спеціальні системи гідроізоляції.
Крім того, важливо не забути про комплектуючі для вікна на даху. Як показують дослідження, мансардні вікна отримують на 30-40% більше сонячного світла, ніж звичайні вертикальні вікна, так що використання затіняючих елементів просто необхідне.
Мансардні вікна та аксесуари до них варто купувати у одного і того ж виробника. Тоді не повинно бути ніяких проблем з підбором розмірів або кольорів. Найчастіше для вікон такого типу підбирають жалюзі або спеціальні штори, адже звичайні штори або тюль для мансардних вікон не підходять.
Великий вибір мансардних вікон та аксесуарів для них представлений на сайті компанії Буд-Інтех. У нашому асортименті є мансардні вікна Roto та мансардні вікна Velux. Вікна для мансарди від всесвітньо відомих виробників Рото і Велюкс відмінно зарекомендували себе в кліматичних умовах України й користуються величезним попитом серед власників приватних будинків.
ДЕ КУПИТИ МАНСАРДНІ ВІКНА?
Купити мансардні вікна Roto або Velux недорого в Вінниці Ви можете в інтернет магазині bud-inteh.com. Для цього Вам необхідно оформити онлайн замовлення за допомогою кнопки «Кошик». Раніше ми вже відповідали на найпоширеніші питання про мансардні вікна, а також більш детально знайомили Вас з мансардними вікнами Roto, але якщо Вам необхідно отримати більше інформації, телефонуйте за телефоном, вказаним на нашому сайті. Фахівці компанії Буд-Інтех з радістю дадуть відповідь на всі питання і допоможуть Вам вибрати аксесуари для мансардних вікон.
Придбані у нас мансардні вікна Roto або Velux Ви можете забрати самостійно з нашого складу в м. Вінниця. У разі, якщо Ви проживаєте не в Вінниці, Ви можете замовити мансардні вікна з доставкою в Київ, Одесу, Харків, Львів, Кропивницький, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Суми, Полтаву, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Ужгород, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Луцьк, Рівне, Житомир, Тернопіль, Хмельницький чи будь-яке інше місто України.
Звертайтеся! В Буд-Інтех найвигідніші пропозиції та найвдаліші покупки!