Популярним на сьогоднішній день покрівельним матеріалом, що використовується для влаштування покрівлі та спорудження навісів, є шифер. І якщо до недавнього часу на ринку будматеріалів був представлений тільки азбестоцементний, то зараз з'явився новий матеріал – прозорий шифер.
З ЧОГО ЗРОБЛЕНО ШИФЕР?
Прозорий шифер виробляється з полівінілхлориду (ПВХ) методом екструзії, без додавання пластифікаторів та токсичних важких металів. Для отримання кольорового пластикового покрівельного матеріалу в його склад додають фарбувальні пігменти, від чого він набуває бронзовий, димчастий, зелений, синій або будь-який інший відтінок.
Пластиковий шифер випускається у вигляді листів та рулонів і може бути рівним (плоским) й профільованим. Останній, в свою чергу, представлений в двох формах: хвилеподібної та трапецієподібної.
Поверхня ПВХ шиферу може бути гладкою або мати спеціальне тиснення 3D-призма, яке забезпечує унікальний світлорозсіювальний ефект з протизасліплюючою дією.
Метраж рулонного шиферу може становити 10 м, 20 м, 30 м в довжину і від 1,5 до 3-х метрів в ширину. Листовий же, в свою чергу, має розміри 0,8х1,2 м, 0,9х1,8 м, 0,9х2 м, 1,03х2 м і 1,03х2,5 м, а на кожному листі може бути утворено 6, 8, 12 хвиль, в залежності від габаритів матеріалу.
ПЕРЕВАГИ ПЛАСТИКОВОГО ШИФЕРУ
Гнучкий шифер із пластику має безліч переваг, які роблять його чудовою альтернативою звичайному азбестоцементному шиферу, акриловому оргсклу, полістиролу та стіролакрилонітрилу. До особливостей листового прозорого пластика можна віднести:
- гнучкість;
- високу світлопроникність;
- міцність до ударних навантажень;
- градостійкість;
- стійкість до УФ-випромінювання;
- стійкість до вигорання кольору;
- стійкість до біологічної корозії;
- здатність витримувати великий температурний діапазон;
- самоочищуваність (при куті нахилу покрівлі від 10-ти градусів);
- екологічність;
- невелика вага;
- простота і зручність монтажу;
- легкий догляд.
ВИКОРИСТАННЯ ПВХ ШИФЕРУ
Завдяки унікальним експлуатаційними властивостями, пластиковий шифер знайшов застосування у багатьох сферах. Зокрема, полімерними шиферними листами покривають:
- теплиці та парники;
- оранжереї та зимові сади;
- сільськогосподарські ферми;
- курники;
- навіси автомобілів і сільгосптехніки;
- навіси для басейнів та спортивних комплексів;
- козирки над входом в будинок;
- тераси, внутрішні дворики (патіо), веранди і балкони;
- альтанки;
- літні кафе;
- криті автостоянки;
- торгові павільйони;
- зупинки громадського транспорту;
- виробничі ангари, майстерні, складські приміщення.
Для покриттів, що вимагають максимального освітлення, використовують прозорий пластик, який має максимальну ступінь світлопроникності (90-92%).
Якщо потрібно затінювальне покриття, слід звернути увагу на напівпрозорий, димчастий полімерний шифер зі світлопроникністю 50-75%. Цього показника достатньо, щоб розглянути контури розташованих за шифером предметів.
А для отримання більшої тіні слід вибирати матовий пластмасовий шифер, який має інтенсивне забарвлення і практично не пропускає промені сонця.
Який би варіант пластикової покрівлі ви не задумали спорудити – прозорий шифер ПВХ стане перевіреним рішенням для створення Вашого комфорту!